Hakkımızda

Ekspres Nakliyat; Mağdenli Grup Şirketlerinin bünyesinde 1977 yılında Türkiye – CIS ülkeleri arası nakliye hattında hizmet vermeyi hedefleyerek faaliyete geçmiştir.

Sahip olduğumuz 0-22 ton taşıma kapasiteli ve 92 m3 hacimli tenteli tırlarımız ile Türkiye’den Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan, Moğolistan ve Türkmenistan ülkelerine uzanan ve her gün yeni bir rotayı hizmet kapısı açan geniş hizmet ağımız ile müşterilerimize güvenilir ve hızlı nakliye çözümleri üretiyoruz.

Uzun yılların verdiği tecrübe ile teknolojik olanaklardan yararlanarak, profesyonel ekibimiz ile müşterilerimize 7/24 destek ve danışmanlık hizmeti veriyoruz. Mağdenli Grup Şirketlerinin desteği ile gabari dışı ve ağır yüklerin taşınması, nakliyenin her alanında planlama aşamasından araçların dağıtımı, resmi izinlerin alınması ve eskort hizmetlerine kadar önemli yurtiçi ve yurtdışı projelerde anahtar teslim hizmet veriyoruz.

Tarihçe

Mağdenli Grup Şirket kurucu ortağı olarak Mehmet Mağdenli, hizmet sektöründe çalışmaya başlamış ve 2003 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlük görevini yapmıştır.

Mehmet Mağdenli “Nakliye, Sigorta ve Gümrükleme” alanlarında kendi iş yerini kurarak ulaştırma ve hizmet sektörüne girmiştir.

İlk iştiraki olan “Ekspres” kurularak ulaştırma ve hizmet sektöründeki çalışmalar genişlemiştir.

C2 Yetki Belgesine sahip olarak yurtiçi ve uluslararası taşımacılık alanına giriş yapmış, ağır nakliye araç ve ekipman yatırımları ile Atatürk Barajı, Karakaya Barajı gibi Türkiye’nin önemli yatırımlarında yer almıştır.  

Mağdenli Nakliyat ve Ticaret A.Ş. 5.000.000 TL sermaye ile kurularak yurtiçindeki yeni çalışma yerleri açılmaya başlanmış, günümüzde ağır ve proje nakliye sektörünün öncü firmalarından biri olmuştur.

Ankara Ticaret Odasının “Yıllık Ödül Törenlerinde” “Nakliye dalında Hizmet Arz Ederek Döviz Getiren Firmalar” sıralamasında “Birinci” veya “İkinci” olarak plaket almaya başlamış ve günümüzde de almaya devam etmektedir.

Ekspres; ağır nakliye filosunu Mağdenli’ye devrederek, tenteli araç yatırımları ile Türkiye’den CIS ülkelerine ihracat ve ithalat taşımalarına başlayarak alanında önemli bir pay elde etmiştir.

Sektörde kazandığı deneyim ve tecrübe ile geniş hizmet ağına Moğolistan ve Kazakistan ülkelerini eklemiştir.

Mağdenli Grup Şirket çatısı altında Ekspres; Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı’nın yapım aşamasında yer almıştır.

TANAP Boru Hattı Projesinde Mağdenli’ye araç desteği vermiş, özverili ve başarılı hizmetleri ile referanslarına bir yenisini eklemiştir.

Ekspres; 55 yıla dayanan tecrübesiyle Türkiye’den Ukrayna, Belarus, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Moğolistan, Kırgızistan Tacikistan, Rusya, Kazakistan, Özbekistan ve Türkmenistan ülkelerine uzanan akıllı nakliye çözümleri ile sektördeki yerini korumaktadır.